Test čierneho čaju 2012

Sdílejte

Publikované v časopise 9/2012

 

Pijete porciovaný čierny čaj? A viete, čo sa skrýva v jeho vrecúšku? Zaujímalo nás to, a tak sme čierny čaj podrobili testom. Vrecká skrývajú všeličo. Často aj čajový prach, drevnaté časti stoniek a dokonca aj pesticídy.

 

Čo zistil dTest o porciovanom čiernom čaji?

Obsah čajových vreciek: Skúsili ste niekedy rozstrihnúť vrecúško s čiernym čajom? My sme to urobili pri sedemnástich vzorkách čajov rôznych značiek. Už na prvý pohľad boli jasné značné rozdiely. Vieme, ktoré čaje obsahujú menej hodnotnej časti čajovníka.

Pesticídy v čaji: Pesticídy majú slúžiť k hubeniu hmyzu a ďalších škodcov. Niekedy sa bohužiaľ objavia v potravinách.  My sme ich našli v čiernom čaji. V trinástich výrobkoch sme odhalili niektoré pesticídy, ktorých hodnoty boli znepokojujúce a jeden výsledok bol dokonca preukázateľne neprípustný. Skúmali sme aj ďalšie rizikové látky.

Antioxidanty a čierny čaj: Antioxidanty majú pozitívny vplyv na ľudské zdravie. Vyskytujú sa predovšetkým v ovocí a zelenine, ale mali by byť aj v čiernom čaji. Aká antioxidačná kapacita je v jednotlivých výrobkoch a o čom to vypovedá?

Naše hodnotenie: Pri hodnotení porciovaného čierneho čaju sme brali do úvahy senzorické hodnotenie, žiaduce aj nežiaduce látky.

dTest je tu pre vás. Tentoraz prinášame výsledky milovníkom čierneho čaju. Viete, ktorý porciovaný čierny čaj je kvalitný? Predplaťte si časopis dTest a dozviete sa o kvalite rôznych značiek vášho obľúbeného nápoje.


Testované výrobky - černé čaje (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Čierny čaj (17 výrobků)
poslední aktualizace: 5.9.2012


Prihlásiť