Test vysávačov 2012

Publikované v časopise 9/2012

 

Naše testovanie vysávačov ukázalo, že rozdiely medzi jednotlivými modelmi sa prejavujú vo všetkých aspektoch. Niektoré prístroje majú veľa nedostatkov.  O kvalite vysávačov často nerozhoduje ani príkon ani typ filtra.

 

Čo zistil dTest o vysávačoch?

Sací výkon: Pri vysávačoch je sací výkon tým najdôležitejším. Mnohí si myslia, že závisí na príkone vysávača. Nie je to pravda. Čo by ste ešte mali vedieť o sacom výkone?

Nespoliehajte len na HEPA filter: Spotrebitelia dosť dávajú dôraz na kvalitný HEPA filter. Je pravda, že odfiltruje aj veľmi malé častice prachu, ale aby ste mohli oceniť tento efekt, je nutné mať vysávač, z ktorého nevylieta prach inokade.

Hlučnosť vysávačov: Výrobcovia sa snažia o vývoj tichých vysávačov. V tomto ohľade sa rovnako vysávače líšia. Nájdete modely pracujúce veľmi ticho, a zároveň účinne, ale aj prístroje, pri ktorých je to naopak.

Naše hodnotenie: Pri našom hodnotení kvality vysávačov sme brali do úvahy vysávanie, obsluhovanie, filtráciu prachu, hlučnosť, záťažový test a spotrebu elektrickej energie.

dTest je tu pre vás. Chystáte sa kúpiť si nový vysávač a neviete, na ktoré aspekty sa zamerať a ktorý model vybrať? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vysávače (108 výrobků)
poslední aktualizace: 31.7.2014


Prihlásiť