Test trekingovej obuvi 2012

Publikované v časopise 8/2012

 

Spĺňa trekingová obuv to, čo od nej očakávame, tj. pohodlnosť, funkčnosť a výdrž? Všetky modely nie. Náš test ukázal, že sa opäť nemôžeme orientovať len podľa ceny. Modely, ktoré v teste dopadli najhoršie, patria medzi najdrahšie.

 

 

Čo zistil dTest o trekingovej obuvi?

Testované trekingové topánky: Testovali sme trekingové topánky ktoré patria do kategórie „nízka obuv“. Topánky sú určené na pešiu turistiku v menej náročnom a stredne ťažkom teréne. Spĺňajú všetky modely účel, na aký sú vyrábané?

Nedostatky trekingovej obuvi: Medzi jednotlivými testovanými topánkami boli rozdiely. Pri niektorých topánkach sa objavili nedostatky priepustnosti, schopnosti vsakovať pot, ale aj v horšej odolnosti voči vode. Pri niekoľkých modeloch nebola kvalitná aniprotišmyková úprava.

Laboratórne skúšky trekingovej obuvi: Topánky sme testovali v teréne, ale aj v laboratóriu vybavenom prístrojmi, ktoré odhaľujú vlastnosti topánok a ich nedostatky.

Naše hodnotenie: Do hodnotenia trekingových topánok sme premietli funkčné vlastnosti, praktické skúšky a kvalitu materiálov.

dTest je tu pre vás. Tentoraz potešíme všetkých, ktorí radi chodia do prírody. Chystáte sa kúpiť si nové trekingové topánky? Predplaťte si časopis dTest a my vám pomôžeme s ich výberom.


Testované výrobky - trekingová obuv (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Trekingová obuv (10 výrobků)
poslední aktualizace: 1.8.2012


Prihlásiť