Test bezdrôtových headsetov 2012

Publikované v časopise 8/2012

 

Výhodou bezdrôtových headsetov, teda slúchadiel kombinovaných s mikrofónom, je voľnosť pohybu pri telefonovaní či počúvaní hudby. Na druhej strane potrebujú pravidelne nabíjať a nároční hudobní fanúšikovia s nimi nemusia byť celkom spokojní. Bezdrôtový prenos zvuku totiž spôsobuje stratu kvality, aj keď pre laika nepostrehnuteľnú.

 

Čo zistil dTest o bezdrôtových headsetoch?

O headsetoch: Bezdrôtové headsety využívajú technológie bluetooth umožňujúce prenos dát vzduchom na krátke vzdialenosti. Dovolia vám napríklad dlho telefonovať bez bolesti rúk či pohodlnejšie počúvanie hudby pri domácich prácach.

Testované modely: Skúškam sme podrobili jedenásť modelov - šesť malých a ľahkých slúchadiel do uší a päť väčších tzv. supraaurálnych slúchadiel.

Kvalita reprodukcie: Pri testovaní sme sa sústredili najmä na kvalitu zvukovej reprodukcie. Nezáleží len na samotných slúchadlách, ale tiež na zariadení, z ktorého hudbu počúvate.

Komfort pri nosení: Hlavnou výhodou headsetov je väčšia sloboda pohybu. Užívateľom neprekážajú káble. Aké pohodlné je však ich nosenie?

Naše hodnotenie: Pri hodnotení headsetov sme brali do úvahy okrem iného kvalitu zvukovej reprodukcie a mikrofónu, pohodlnosť, obsluhovanie, prevádzkový čas a konštrukciu slúchadiel.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na skúmanie bezdrôtových headsetov. Na čo sú dobré a aké sú ich nevýhody? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - bezdrátové headsety (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Bezdrôtové headsety (11 výrobků)
poslední aktualizace: 1.8.2012


Prihlásiť