Test mykotoxínov v orieškových čokoládach 2012

Publikované v časopise 7/2012

Veľa detí, ale aj dospelých si radi zamaškrtia. Máte radi orieškovú čokoládu? Potom vás bude zaujímať naše testovanie. Skúmali sme, či nie sú orieškové čokolády postihnuté plesňami a mykotoxínmi. Testovanie samostatne predávaných orieškov ich totiž odhaľuje.

Čo zistil dTest o orieškových čokoládach?

Bráňte sa pred mykotoxínmi:Mykotoxíny predstavujú jedovaté látky, ktoré sú produkované plesňami. Vyvarovať sa ich je niekedy ťažké. Sťažuje nám to fakt, že nie všetky nebezpečné jedy sa dajú odhaliť len očami. Viete ako sa účinne vyhnúť plesniam?

Testovanie orieškových čokolád:Orieškové čokolády sme testovali kvôli mnohým prípadom, pri ktorých boli v orieškoch odhalené nadlimitné aflatoxíny. Zaujímalo nás, či sa objavujú aj vo výrobkoch s orieškami. Našťastie sa ukázalo, že všetky mliečne čokolády s orieškami, ktoré sme testovali, boli bez aflatoxínov. 

Čo by ste ešte mali vedieť o plesniach:Systém rýchleho varovania pre potraviny a krmivá v rámci EU, zachytil už veľa potravín, ktoré obsahovali mykotoxíny. Dávajte si pozor na to, aké potraviny kupujete.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa sústredili na skúmanie cudzopasných mikroskopických húb v orieškových čokoládach. Ako náš test dopadol a čo by ste mali o plesniach vedieť? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - mléčné oříškové čokolády (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mliečne orieškové čokolády (10 výrobků)
poslední aktualizace: 3.7.2012


Prihlásiť