Test videokamier 2012

Publikované v časopise 6/2012

 

Aj keď video dnes nakrúca skoro každý fotoaparát a mobil, najlepším prostriedkom pre záznam významných životných momentov či spomienok na dovolenku zostáva samostatná kamera. Kvalita obrazu sa rok od roka zlepšuje, výrobcovia uvádzajú stále o niečo ľahšie a skladnejšie modely a rozširujú sa aj doplnkové funkcie. Prvotriednu kvalitu záznamu a vymoženosti typu GPS či vstavaného projektoru síce nájdeme skôr pri drahších modeloch pre náročnejších, ale dobre vybrať sa dá aj medzi základnými kamerami.

 

Čo zistil dTest o videokamerách?

Dobrý obraz, krátka výdrž: Kvalita videokamier sa zlepšuje, ale výdrž batérií stále nepoteší. Krátky prevádzkový čas je nedostatkom väčšiny testovaných kamier. Náhradné batérie sú takmer nutnosťou.

Kamera je lepšia ako fotoaparát: Vďaka podlhovastému tvaru sa videokamery lepšie držia v ruke a menej chvejú. K tomu majú aj pomerne kvalitnú stabilizáciu obrazu. V zázname nie sú toľko počuť rušivé zvuky autofokusu a zoomu. Niektoré rušivé zvuky však dokáže potlačiť iba niekoľko videokamier.

Nadštandardné vlastnosti videokamier: Mnohé videokamery majú nadštandardné vybavenie, ktoré sa môže výrazne prejaviť na cene: GPS, vstavaný projektor, wi-fi. Do rozšírenej výbavy patrí vnútorná pamäť, vstup na mikrofón,  príslušenstvo a podobne.

Naše testovanie: Pri testovaní videokamier berieme do úvahy kvalitu videa, funkcie fotoaparátu a zvuku, obsluhovanie, vybavenosť a výdrž batérie.

dTest je tu pre vás. Chcete si kúpiť videokameru? Prezradíme vám nedostatky niektorých modelov a aj to, ktoré výrobky v našom testovaní dopadli najlepšie. Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Videokamery 2010-2012 (porovnat)

Videokamery (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Videokamery (101 výrobků)
poslední aktualizace: 30.4.2015
Videokamery 2010-2012 (114 výrobků)
poslední aktualizace: 6.6.2013


Prihlásiť