Test pstruhov 2012

Publikované v časopise 6/2012

 

Ryby patria medzi zdravé jedlá. O tom nie je pochýb. Sú však všetky ryby, ktoré ponúka trh, zdraviu neškodné? Bohužiaľ sme našli nepovolené prípravky v mäse niektorých pstruhov. Týkalo sa to pstruhov z troch českých rybích fariem. Čo sme ešte zistili?

 

Čo zistil dTest o pstruhoch?

Problém menom „malachitová zeleň“: Táto látka sa dostala do podvedomia ľudí v súvislosti s pangasiusom. Ide o látku, ktorá je karcinogénna. Obsahujú ju aj predávané pstruhy dúhové?

Pstruhy a cudzorodé látky:Pri skúmaní látok s negatívnymi účinkami sme testovali predovšetkým prítomnosť histamínov, amoniaku, kovov a vody. Aké boli výsledky?

Klamlivé označení „pstruh“: Chcete si kúpiť v obchode pstruha? Vyberajte ho starostlivo. Nie všetky ryby takto označené skutočne sú pstruhy. Laik podľa vzhľadu ryby často rozdiel nepozná. Naše testovanie odhalilo druh rýb, vydávaný za pstruha, ktorý dokonca nepatrí ani do čeľade lososovitých rýb.

Naše testovanie:Pri hodnotení sme brali do úvahy nepovolené liečivé prípravky, ťažké kovy, deklaráciu, manipuláciu a skladovanie.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme testovali pstruhy. Kupujete si tento druh rýb? Viete, že kupovaný výrobok je zdraviu neškodný? Odkryjeme vám možné riziká. Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Striebristka (holandský pstruh) (porovnat)

Pstruh mrazený (porovnat)

Pstruh čerstvý a chladený (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pstruh mrazený (6 výrobků)
poslední aktualizace: 14.6.2012
Pstruh čerstvý a chladený (9 výrobků)
poslední aktualizace: 14.6.2012
Striebristka (holandský pstruh) (2 výrobků)
poslední aktualizace: 14.6.2012


Prihlásiť