Test cyklistických prileb 2012

Sdílejte

Publikované v časopise 5/2012

 

Žiadny cyklista sa nezaobíde bez kvalitnej cyklistickej prilby. Viete, po ktorom výrobku siahnuť? Nepodceňujte svoju bezpečnosť. Získajte istotu,  že si vyberiete prilbu, ktorá vám zaručí maximálnu možnú ochranu hlavy.

 

Čo zistil dTest o cyklistických prilbách?

 
Prilba a ochrana pri náraze:Prilba je povinnou cyklistickou výbavou pre ľudí do osemnástich rokov. Nevzdávajte sa však prilby ani v staršom veku. Výsledky prieskumov ukazujú, že riziko úmrtia na bicykli bez prilby je až devätnásťnásobne väčšie.
 
Ako vyberať cyklistickú prilbu:Pri výbere prilby sa sústreďte na značku, hmotnosť, veľkosť, upínanie, výstelku, reflexné materiály, štítok atď. Viac informácií vám prinesie dTest.
 
Praktické testovanie:Cyklistické prilby boli testované na ostrove Lanzarote. Hlavne kvôli tamojšiemu teplému počasiu, ktoré bolo na testovanie najvhodnejšie. Každú prilbu vyskúšalo minimálne osem cyklistov, ktorí s ňou na bicykli prešli viac ako 20 kilometrov. Skúmali sme aj odvetrávanie, pohodlnosť atď.
 
Naše hodnotenie:Pri hodnotení cyklistických prilieb sme brali do úvahy ochranu, jazdu a obsluhovanie, teplotnú odolnosť a prítomnosť nežiaducich látok.
 
dTest je tu pre vás. Tentoraz sa zameral na cyklistické prilby. Cyklisti by mali vedieť, že nie všetky modely priliebich ochránia v prípade nehody. Na ktoré modely sa môžete spoľahnúť? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.

(porovnat)

Detské prilby (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Detské prilby (17 výrobků)
poslední aktualizace: 12.5.2012
Cyklistické helmy pro dospělé 2012 (17 výrobků)
poslední aktualizace: 12.5.2012


Prihlásiť