Test spodnej bielizne 2012

Publikované v časopise 5/2012

Kvalitu spodnej bielizne by sme nemali podceňovať. Nevhodná spodná bielizeň môže predstavovať zdravotné riziká a vážne môžu byť aj ekologické dopady. Náš test objavil nedostatky aj pri niektorých značkových výrobkoch.

Čo zistil dTest o spodnej bielizni?

Riziká spodnej bielizne:Textil môže byť rizikový z hľadiska chemikálií aj poškodenia zdravia. Najviac riziková je spodná bielizeň. Prichádza totiž do priameho kontaktu s citlivými partiami tela. Nevhodná spodná bielizeň vyvoláva nielen alergické reakcie, ale je aj faktorom zvyšujúcim pravdepodobnosť vzniku rakoviny.

Chemikálie v spodnej bielizni:Pri spodnej bielizni sme testovali prítomnosť azofarbív, disperzných farbív, ftalátov, formaldehydu, kadmia, chlórbenzénov, toluénov a ďalších chemikálií. Ako naše testy dopadli?

Podprsenky:Pri testovaní dopadli najhoršie. Dokonca sme našli aj nadlimitný obsah kadmia, čo je toxická a rakovinotvorná látka. Nedostatky sme objavili tiež pri ďalšej spodnej bielizni.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sa zameral na spodnú bielizeň. Je bielizeň, ktorú nosíte, pre vás zdravotne vyhovujúca? Predplaťte si dTest a budete vedieť, na ktoré výrobky sa dá spoľahnúť.


Nohavičky a boxerky (porovnat)

Podprsenky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Podprsenky (13 výrobků)
poslední aktualizace: 12.5.2012
Nohavičky a boxerky (24 výrobků)
poslední aktualizace: 12.5.2012

Prihlásiť