Test kompaktných fotoaparátov 2012

Publikované v časopise 5/2012

 

Chcete si kúpiť nový fotoaparát? Nesústreďujte sa pri výbere iba na cenu či počet megapixelov. Tieto ukazovatele nie sú jediným kritériom kvality prístroja. Aj fotoaparát za menej peňazí dobre fotí. dTest vám pomôže s jeho výberom.

 

Čo zistil dTest o kompaktných fotoaparátoch?

Lacnejšie fotoaparáty:Bojíte sa, že s obmedzeným finančným rozpočtom nezoženiete kvalitný výrobok? Omyl. Ak si dobre vyberiete, zoženiete aj lacnejší model, ktorý fotí kvalitne.

Kompakt verzus zrkadlovka:Pekné fotografie dokážu zachytiť obidva typy prístrojov. Na amatérske fotenie vám bude kompakt stačiť. Ak však chcete profesionálnejšie fotografie, voľte fotoaparát s vymeniteľným objektívom.

Kvalita fotografií:Prezradíme vám, ako kvalitne fotia jednotlivé fotoaparáty. Vizuálne skúšky robíme v rôznych situáciách a svetelných podmienkach, meriame rýchlosť fotografovania a skúmame aj schopnosť aparátov zachytiť najmenšie detaily.

Naše hodnotenie:V celkovom hodnotení kvality kompaktných fotoaparátov sme zohľadnili kvalitu snímok, obsluhovanie, blesk, displej a kvalitu videa.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na kompaktný fotoaparát. Viete, ktorý model zo širokej ponuky bude celkom vyhovovať vašim požiadavkám? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - kompakty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Jednoduché kompakty (326 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2013


Prihlásiť