Test smartfónov 2012

Publikované v časopise 4/2012

Smartfóny sú medzi ľuďmi stále obľúbenejšie, a tak zákonite rastie aj ich ponuka. Výrobcovia vyvíjajú stále nové modely, nech už ide o drahé luxusné prístroje či lacné prístroje za pár stoviek Eur. Ktorý prístroj si vyberiete vy?

 

Čo zistil dTest o smartfónoch?

Ceny smarfónov: Možno budete mať problém sa vo veľkej ponuke smartfónov zorientovať. Niektoré stoja cez 400 Eur, ale aj v strednej triede sa dá nájsť veľa kvalitných modelov. Ak nie ste príliš nároční, uspokojí vás aj niektorý z lacnejších telefónov.

Galaxy Note: Aké výhody a nevýhody má nový Galaxy Note? Tento model je väčší ako iné inteligentné telefóny, jeho veľkosť je na pomedzí mobilu a tabletu. Čo od neho môžete očakávať?

Nový Android: Model Galaxy Nexus prináša aj novú verziu populárneho operačného systému Android. Má nové zaujímavé funkcie.

Nevýhody smartfónov: Hlavnou nevýhodou týchto telefónov, je kratší prevádzkový čas pri používaní pokročilých funkcií. Tiež ich nie je dobré, kvôli cenám dátového roamingu, používať v zahraničí.

Hodnotenie kvality smartfónov: Pri hodnotení týchto telefónov sme prihliadali ku kvalite prístroja, posudzovali sme telefonovanie či prácu so SMS, internetom a e-mailami, ďalej funkciu hudobného prehrávača, fotoaparát a videokameru, navigáciu či synchronizáciu.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa opäť zamerali na smartfóny. Máte prehľad o novinkách a viete, ktorý prístroj bude práve pre vás najlepší? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - mobilní telefony (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2010-2015 (437 výrobků)
poslední aktualizace: 4.2.2016


Prihlásiť