Test ochrany počítača 2012

Publikované v časopise 4/2012

 

Pokiaľ máte počítač, nemal by vám chýbať bezpečnostný software chrániaci PC a vaše citlivé údaje pred škodlivými programami. Kvalitný antivírus doplnený o firewall výrazne zníži riziko možných útokov a následných strát, ale aj tak by ste mali vedieť, že žiadna ochrana nie je stopercentná.

 

Čo zistil dTest o ochrane počítača?

Ochrana počítača a hľadanie nových vírusov: Pri antivírovom programe sú nutné čo najčastejšie aktualizácie. Nové vírusy totiž vznikajú neustále. Ktoré antivírové programy ich dokážu rýchlo odhaliť?

Webový štít: Dokážu si antivírové programy poradiť so škodlivými kódmi, ktoré sa skrývajú na niektorých weboch? Ľudia sa chybne domnievajú, že počítačové vírusy sa nachádzajú iba na weboch pre dospelých či počítačových pirátov.

USB test: Táto skúška bola zameraná na schopnosť antivírových programov odhaľovať neznáme hrozby. Ako dopadli jednotlivé testy?Všeobecne sa dá povedať, že výsledky neboli príliš presvedčivé.

Hodnotenie kvality: Do hodnotenia bezpečnostných balíčkov a samostatných antivírových programov sme zaradili kvalitu ochrany pred vírusmi a ďalším škodlivým softwarom, jednoduchosť inštalácie a aktualizácie, obsluhovanie, funkciu firewallu, mieru, do akej programy zaťažia počítač či funkciu opravy disku.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa sústredili na bezpečnostný software. Máte v počítači antivírový program, ktorý ho spoľahlivo chráni? Chcete vedieť,  ktoré programy sú najúčinnejšie?Predplaťte si dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - ochrany počítače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana počítača 2012 (19 výrobků)
poslední aktualizace: 13.4.2012


Prihlásiť