Test letných pneumatík 2012

Publikované v časopise 3/2012

 

Jar sa blíži a nastáva čas na prezutie pneumatík. Chystáte sa kúpiť nové letné pneumatiky? Opäť sme ich pre vás testovali. A výsledok? Z tridsiatich výrobkov je dobrá iba tretina.

 

Čo zistil dTest o letných pneumatikách?

Kvalita verzus cena: Medzi letnými pneumatikami nájdete drahšie renomované stálice, ale aj medzi lacnejšími pneumatikami sa objavujú kvalitné výrobky, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Na druhej strane nákup príliš lacných pneumatík sa nevyplatí. Nevynikajú jazdnými vlastnosťami a dochádza k rýchlemu opotrebovaniu.

Brzdná dráha: Letné pneumatiky sa líšia aj v dĺžke brzdnej dráhy. Medzi brzdnou dráhou najlepšej a najhoršej pneumatiky je rozdiel šestnásť metrov. Test sme robili na mokrej ploche. Uznajte sami, že rozdiel nie je zanedbateľný. A ako je to s opotrebovaním jednotlivých pneumatík?

Hodnotenie letných pneumatík: Pri hodnotení letných pneumatík sme sa sústredili na jazdu na mokrej aj suchej vozovke, opotrebovanie, vplyv na spotrebu pohonných hmôt a hlučnosť.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na pomoc motoristom pri výbere letných pneumatík. Nájdite si také, ktoré pre vás budú ideálnym kompromisom medzi kvalitou a cenou. Predplaťte si dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - letní pneumatiky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Letné pneumatiky (130 výrobků)
poslední aktualizace: 23.2.2015


Prihlásiť