Test elektrických klavírov 2012

Publikované v časopise 3/2012

 

Digitalizácia zaznamenáva stále väčší pokrok. S ňou rastie aj počet digitálnych výrobkov. Medzi ne patrí aj klavír. Chcete si tiež kúpiť elektrický klavír? Mali by ste vedieť, že nie všetky výrobky dokážu akusticky nahradiť klavír klasický.

 

Čo zistil dTest o elektrických klavíroch?

Elektrické klavíry: Predstavujú alternatívu ku klasickým klavírom, ktoré sú oproti digitálnej variante veľmi drahé. Elektrické klavíry majú slúchadlá aj reproduktory. Dosahujú však rovnakú kvalitu ako klasický klavír? 

Výhody digitalizácie: Začínajúci aj pokročilí klaviristi ocenia možnosť uloženia záznamov do internej pamäte prístroja. Niektoré modely majú možnosť nahrávania na USB pamäť a dajú sa potom preniesť audio záznamy aj do počítača. Elektrické klavíry majú aj ďalšie výhody.

Výber elektrického klavíra: Výberu elektrického klavíra venujte značnú pozornosť a dostatok času. Všetky modely, ktoré vás zaujali, si vyskúšajte, prípadne požiadajte o pomoc skúseného klaviristu.

Hodnotenie elektrických klavírov: Do nášho hodnotenia sme zaradili tieto aspekty - zvuk, hranie, obsluhu, spotrebu elektrickej energie, spracovanie a univerzálnosť.

dTest je tu pre vás. Teraz prinášame vyhodnotenie testu, ktoré poteší milovníkov hudby. Skúmali sme elektrické klavíry. Ktoré výrobky na trhu sú najkvalitnejšie? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - digitální piana (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Digitálne piána (10 výrobků)
poslední aktualizace: 11.3.2012


Prihlásiť