Test úzkych práčok s predným plnením 2012

Publikované v časopise 2/2012

 

 

Máte malú kúpeľňu a na pračku vám zostáva už len málo miesta? Potom vám nezostáva nič iné, než si kúpiť úzku práčku s predným plnením. Otestovali sme rôzne modely týchto práčok.

 

Čo zistil dTest o úzkych práčkach s predným plnením?

Úzke práčky s predným plnením: Tieto práčky sa vyznačujú tým, že majú hĺbku do 50 cm. Zmestia sa aj do malých kúpeľní. Však aká je ich kvalita? Dokážu sa výkonom vyrovnať klasickým hlbším práčkam?

Nedostatky úzkych práčok: Úzke (slim) práčky majú mnohé nedostatky. Patrí medzi ne horší výkon, ale tiež horšie pláchanie bielizne atď. Náš test ukázal, že nie vždy sa oplatí spoliehať na renomované značky.

Obsluha práčok: Práčka by sa mala jednoducho obsluhovať a ľahká by mala byť aj jej údržba, predovšetkým čistenie zásobníka pracích prostriedkov a filtrov nečistoty. Častým nedostatkom úzkym práčok je umiestnenie filtra príliš nízko pri zemi.

Hodnotenie práčok: V našom teste úzkych práčok s predným plnením sme hodnotili pranie, spotrebu elektrickej energie, pláchanie, odstreďovanie, dĺžku pracovného cyklu, spotrebu vody, obsluhu, hlučnosť a návod na obsluhovanie.

dTest je tu pre vás. Tentoraz potešíme tých, ktorí si chcú kúpiť práčku s predným plnením do obmedzených priestorov. Ktorú vybrať? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.

 


Testované výrobky - pračky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Práčky (113 výrobků)
poslední aktualizace: 3.10.2013


Prihlásiť