Test parných hrncov a rúr 2012

Publikované v časopise 2/2012

 

Ak chcete svoje potraviny tepelne pripravovať šetrne a zdravo, je dobré zadovážiť si parný hrniec alebo parnú rúru. Vďaka týmto pomôckam uchováte v potravinách viac vitamínov a minerálnych látok než pri klasickom varení. Ako uspeli parné hrnce a rúry v našom teste?

 

Čo zistil dTest o parných hrncoch a rúrach?

Parné hrnce a rúry: dTest preukázal, že všeobecne parné hrnce a rúry sú kvalitné a splňujú to, čo sľubujú a čo od nich očakávame. Rozdiely medzi jednotlivými prístrojmi sú v cene, ktorá sa líši podľa značky, dizajnu a možnosti zabudovania do kuchynskej linky.

Vstavané parné rúry: Vstavané parné rúry sú atraktívne, ale tiež  o dosť drahšie. Pritom sa nedá povedať, že by boli výkonnejšie a dokonca nie sú ani praktickejšie. Náročnejšia je aj ich údržba.

Naše hodnotenie: Pri testovaní parných hrncov a rúr sme sa sústredili na varenie v pare, obsluhu, spotrebu elektrické energie a bezpečnosť.

dTest je tu pre vás. Tentoraz pomôže všetkým, ktorí chcú žiť zdravšie a uvažujú o parnom hrnci či rúre. Aký model vám bude najviac vyhovovať? Predplaťte si dTest a budete vedieť viac.


Testované produkty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Parné hrnce a rúry (15 výrobků)
poslední aktualizace: 8.2.2012


Prihlásiť