Test pracích gulí a mydlových orechov 2012

Obsah červencového vydání

Aktuální číslo časopisu dTest 7/2019 Obsah červencového vydání

Publikované v časopise 1/2012

Počuli ste tiež o lacnej a ekologicky šetrnejšej alternatíve prania, ktorú sľubujú pracie gule a mydlové orechy. Uvažujete o nich? Ide skutočne o účinné prostriedky, ktoré sa vám vyplatia? 

Čo zistil dTest o pracích guliach a mydlových orechoch?

Pranie v pracej guli: Teplá voda a mechanický pohyb bielizne v práčke majú pomerne slušný prací účinok. Preto mnohé škvrny v pracej guli vyperiete, ale účinok je zhruba rovnaký, ako keby ste bielizeň plákaliv teplej vode.

Naše testovanie: V našom testovaní sme pracie gule aj orechy podrobili rovnakým skúškam, akým podrobujeme pracie prostriedky. Testovali sme rôznu špinu, ktorá bola skutočná aj laboratórne pripravená. Prali sme na 40°C a porovnali účinok pracej gule s prídavkom pracieho prostriedku aj bez neho. Ako testovanie dopadlo?

Ekologická šetrnosť: Ďalšou výhodou, ktorú propagujú výrobcovia pracích gulí a orechov, je minimálna záťaž životného prostredia. Testy ukázali, že to nie je pravda. Ktoré pracie gule zaťažujú životné prostredie najviac?

dTest je tu pre vás. Tentoraz pomôžeme s rozhodovaním všetkým, ktorí uvažujú o pracej guli či mydlovom orechu. Vyperiete kvalitne s týmito prostriedkami? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.Prihlásiť