Test mliečnych čokolád 2012

Publikované v časopise 1/2012

Mliečna čokoláda je dobrota, ktorá je pre veľa ľudí pochúťkou. Aká je kvalita mliečnych čokolád? Skutočne obsahujú dostatočné množstvo látky, ktorá nám dokáže zdvihnúť náladu?Zamaškrtili sme si a podrobili sme čokoládu rôznym testom a vieme viac. 

Čo zistil dTest o mliečnej čokoláde?

Čokoláda a Európska únia: Vedeli ste, že vstup do Európskej únie u nás významne zmiernil požiadavky na zloženie čokolády? Do nášho vstupu do EU sa u nás nesmel do čokolády pridávať rastlinný olej nekakaového pôvodu.

Kvalita čokolády: Nami testované čokolády spĺňali normy, ale neoslnili. Našli sme dokonca čokoládu, ktorá obsahovala toxické zlúčeniny s obsahom chlóru. Ktorej čokolády sa to týka?

Čo ešte odhalil náš test: Niektoré čokolády síce splnili normy, ale aj napriek tomu nás sklamali. Naši hodnotitelia si na čokoláde nepochutili. Čakali sme viac. Známku veľmi dobre nedostal v senzorickom hodnotení žiadny výrobok.

Hodnotenie čokolády: Do hodnotenia testu sme zaradili obsah a kvalitu kakaa, senzorické hodnotenie, obsah a kvalitu mlieka, látkový profil arómy, výživové hľadisko, dekoráciu a plesne.

dTest je tu pre vás. Máte radi čokoládu a zaujímalo by vás, na ktorej si pochutíte? Predplaťte si dTest a budete vedieť via


Testované výrobky - mléčné čokolády (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mliečne čokolády (13 výrobků)
poslední aktualizace: 13.1.2012


Prihlásiť