Test bežeckých lyží 2012

Publikované v časopise 1/2012

Na trhu máme rôzne druhy bežeckých lyží. Niektoré sú vhodné na túry po horských hrebeňoch, iné pre vyznávačov športového či iného štýlu. Testovali sme rôzne typy bežeckých lyží. Aké sú výsledky?

Čo zistil dTest o bežeckých lyžiach?

Testované lyže: Testovali sme tri skupiny lyží - univerzálne turistické lyže, športové lyže a lyže vhodné na korčuliarskutechniku. Lyže sa od seba líšia protišmykom. Ako dopadli bežecké lyže, ktoré sa mažú voskom, v porovnaní s bežkami, ktoré sa nemažú?

Kvalita bežiek: Dôležitou vlastnosťou, podľa ktorej posudzujeme kvalitu bežiek, je ich sklz. Jednak sa musia dobre kĺzať ale pri odraze nesmú prekĺzavať. Pri klasických bežkách to ovplyvníme voskom, ale ako sú na tom bežky s protišmykom?

Zameranie testu: Do hodnotenia bežeckých lyží sme zaradili jazdné vlastnosti (beh, stúpanie, držanie stopy a smerové vedenie, odraz a sklz, brzdenie a hlučnosť), ale tiež odolnosť, spracovanie a technické údaje (dĺžka, šírka a hmotnosť).

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na bežecké lyže. S ktorými si svoj obľúbený koníček užijete najviac? Testovali sme rôzne druhy bežeckých lyží. Predplaťte si náš časopis dTest a dozviete sa viac.


Testované výrobky - běžecké lyže (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zjazdové (carvingové) lyže (11 výrobků)
poslední aktualizace: 13.1.2012
Bežecké lyže (17 výrobků)
poslední aktualizace: 13.1.2012


Prihlásiť