Test televízorov 2011 II.

Publikované v časopise 12/2011

 

Televízory sa neustále vyvíjajú a zlepšujú. Mnohí ani nevedia, čo v súčasnosti televízor dokáže. Chystáte sa kúpiť nový model? Máte predstavu o tom, čo by mal vedieť, alebo stále ešte tápete v ponuke. Poďme si moderné televízory priblížiť.

 

Čo zistil dTest o televízoroch?

Úsporné televízory: Od novembra 2011 musia  byť televízory označené energetickým štítkom,podľa ktorého poznáte, do akej energetickej kategórie spadajú. Mali by ste vedieť, že nie vždy sa dá na tieto štítky celkom spoľahnúť.

Obraz televízorov: Skúmali sme obraz v štandardnom aj vysokom rozlíšení prijímaný cez anténu, kábel alebo satelit. Hodnotili sme aj obraz vo vysokom rozlíšení prenášaný cez univerzálnu prípojku HDMI. Ako dopadol test obrazov?

Ako sú na tom 3D televízory: Televízory využívajúce tzv. aktívnu 3D technológiu sú na trhu viac ako rok. Ako je to s ich kvalitou? A čo je to pasívna 3D technológia a aký má efekt? Aj to vám dTest prezradí.

Televízory a niečo navyše: Súčasné televízory majú mnohé rozšírené funkcie. Zvládnu viac ako len prehrávať filmy, hudbu a zobrazovať fotografie. Mnohé modely sa dajú pripojiť do domácej siete, môžete si prehrávať multimediálne súbory z PC atď.

Naše hodnotenie: Pri hodnotení jednotlivých výrobkov sme brali do úvahy obraz, zvuk, špeciálne funkcie, obsluhu, tunery a pripojenie aj spotrebu elektrickej energie.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na televízory. Chystáte sa kúpiť si nový model? Aké máte požiadavky a aké funkcie vám môžu dnešné televízory poskytnúť? Predplaťte si náš časopis dTest a budete vedieť viac. 


Testované výrobky - televizory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televízory aktuálne (167 výrobků)
poslední aktualizace: 11.5.2012


Prihlásiť