Test elektrických sekier 2011

Publikované v časopise 12/2011

Uvažujete o kúpe elektrickej sekery? Umožní vám bez námahy pripraviť kláty či polienka požadovanej veľkosti. Dávajte si však pozor na bezpečnosť týchto prístrojov. Dva z testovaných výrobkov sme vyhodnotili ako nebezpečné.

Čo zistil dTest o elektrických sekerách?

Vodorovné a zvislé elektrické sekery: Na trhu sú vodorovné aj zvislé elektrické sekery. Lacnejšie sú horizontálne, drahšie vertikálne. Ktorý typ sekery bude pre vás vhodnejší? Záleží na využití prístroja. 

Praktickosť sekier: Prístroje majú ergonomické nedostatky. To sa týka predovšetkým ochranných držadiel. Aké ďalšie konštrukčné nedostatky sme objavili?

Nebezpečné sekery: Nebezpečenstvo mnohých sekier spočíva v tom, že odlietajúce drevo môže poškodiť prívodný kábel a prístroj sa dostane pod prúd. Preto je dôležité, aby káble boli odolné. Našli sme však aj model, ktorý má kábel z PVC. Pre toto použitie ide o celkom nevhodné riešenie.-  To je celkom nevhodné riešenie pre takéto využitie.

Hodnotenie sekier: V našom teste sme hodnotili sekanie, obsluhu, bezpečnosť, konštrukciu, spracovanie a hlučnosť.

dTest je tu pre vás. Tentoraz poradíme všetkým, ktorí si chcú kúpiť elektrickú sekeru. Ktoré modely sú najlepšie a ktoré naopak môžu byť nebezpečné? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Databáze testovaných výrobků

Štiepačky dreva (8 výrobků)
poslední aktualizace: 6.12.2011


Prihlásiť