Test pracích prostriedkov 2011

Publikované v časopise 12/2011

Máte svoj obľúbený prací prostriedok? Ste s ním spokojní, alebo sa vám ešte nepodarilo nájsť kvalitný univerzálny prací prostriedok? Testovali sme dvanásť výrobkov a iba dva získali dobré hodnotenie.

Čo zistil dTest o pracích prostriedkoch?

Sľuby výrobcov: Úžasných reklamných tvrdení výrobcov pracích prostriedkov je veľa. Počítajte však s tým, že mnohé sľuby sú falošné.

Čo spôsobuje pracím prostriedkom problémy: Sú škvrny, s ktorými si pracie prostriedky poradia bez problémov, ale sú aj nečistoty, s ktorými majú mnohé výrobky veľké problémy. To sa týka predovšetkým mastných sadzí. Ktoré pracie prostriedky si s nimi poradia? Celkovo sme testovali prípravky na pätnástich druhoch špiny.

Zdražovanie pracích prostriedkov: Zdražuje sa všetko, a tak sa zdražujú aj pracie prostriedky. Nezdá sa vám, že by sa zdvíhala ich cena? Ide o skryté zdražovanie. Veľa firiem pridáva do svojich výrobkov nižšie dávky pracích látok.

Hodnotenie pracích prostriedkov: Do hodnotenia sme zahrnuli účinnosť prania a vplyv na tkaniny.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na pracie prostriedky. Ktoré vám umožnia kvalitné vypratie bez toho, aby ničili tkaninu. Čo by ste ešte o pracích prostriedkoch mali vedieť? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - univerzální prací prostředky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pracie prostriedky univerzálne (12 výrobků)
poslední aktualizace: 6.12.2011


Prihlásiť