Test smartfónov 2011 II.

Publikované v časopise 12/2011

Inteligentné telefóny sú obľúbené a kupuje si ich stále viac ľudí. Chcete si ho tiež kúpiť, ale neradi by ste za neho príliš utrácali? V súčasnej dobe zoženiete aj prístroje strednej triedy a rastie počet lacných smartfónov.

Čo zistil dTest o smartfónoch?

Vyberajte telefóny podľa využitia: Inteligentné telefóny vyrába viacero firiem. Ktorý telefón si vybrať? Záleží na tom, aké funkcie potrebujete. Nemá cenu si kupovať telefón s funkciami, ktoré nevyužijete.

Zvážte operačný systém: Pri smartfónoch berte okrem technických parametrov do úvahy operačný systém. Systémy sa líšia predovšetkým počtom a kvalitou dostupných aplikácií.

Ako je to s navigáciou: Všetky smartfóny sú vybavené navigáciou. Majú však svoje obmedzenia. Mapy nie sú uložené v telefóne a musíte si ich sťahovať z internetu. To môže byť problematické v mieste so zlým signálom. Ďalšou nevýhodou je predraženie vzhľadom k cenám dátového roamingu.

Hodnotenie nášho testovania: Do hodnotenia smartfónov zahŕňame telefón, hovory a SMS, prácu s internetom, e-mail, fotoaparát, hudobné prehrávače, videokameru, navigáciu a synchronizáciu.

dTest je tu pre vás. Rozhodli ste sa, že si kúpite inteligentný mobilný telefón? Poradíme vám, podľa čoho si vybrať a aké vlastnosti majú jednotlivé modely. Ak chcete vedieť viac, predplaťte si náš časopis.


Testované výrobky - mobilní telefony (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2010-2015 (437 výrobků)
poslední aktualizace: 4.2.2016


Prihlásiť