Test masiel 2011

Publikované v časopise 12/2011

Máte radi maslo? Je to tradičný produkt, ktorý vyrába veľa firiem. Kvalita jednotlivých výrobkov sa líši. Viete, na koho sa obrátiť, pokiaľ skutočne chcete dobré maslo, a ktorým produktom sa radšej vyhnúť? Poradíme vám. 

Čo zistil dTest o masle?

Maslo: Obsahuje síce veľa cholesterolu a kalórií, ale medzi ľuďmi je obľúbené. Na jeho obhajobu je nutné podotknúť, že má čisto prírodné zloženie. Nesmie obsahovať žiadne konzervanty, stabilizátory, zahusťovadlá atď. Splňujú výrobky túto podmienku?

Testované maslá: Testovali sme dvadsať rôznych výrobkov. Z toho deväť zahraničného pôvodu. Ktoré maslá v teste dopadli najlepšie? Prezradíme vám aj to, k akým ďalším poznatkom sme dospeli.

Čerstvosť masla: Zamerali sme sa tiež na výrobky označené „čerstvé maslo“. Takto označené produkty nesmú byť staršie ako dvadsať dní. Dátum výroby masla sa totiž odvodiť dá. Sú skutočne výrobky označené „čerstvé maslo“ kvalitnejšie a lepšie chutia?

Nedostatky masla: Skúmali sme chuť masla, ktoré je pre väčšinu spotrebiteľov zásadná. Objavili sme výrobky, ktoré boli mierne zoxidované, zatuchnuté a niektoré mali príchuť fermeže. Prezradíme vám, ktoré to boli.

Naše hodnotenie: Pri hodnotení masla sme brali do úvahy senzorické hodnotenie, látkový profil, arómu, obsah tuku a vody, obal a deklaráciu.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na tradičný výrobok, ktorým je maslo. Ako náš test dopadol a ktorým maslám môžete dôverovať? Predplaťte si náš dTest a budete vedieť viac


Testované výrobky - másla (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Maslá (20 výrobků)
poslední aktualizace: 6.12.2011


Prihlásiť