Test úsporných zdrojov svetla 2011 II.

Publikované v časopise 11/2011

 

Hľadáte aj vy úsporné zdroje svetla alebo tento aspekt podceňujete? Pri dnešných cenách elektriky to nie je rozumné. Po akom úspornom zdroji svetla siahnuť? dTest vám poradí.

 

Čo zistil dTest o úsporných zdrojoch svetla?

Ako je to so žiarovkami: Najmenej úsporný variant žiaroviek povinne zmizol z trhu, ale stále si môžete kúpiť halogénové žiarovky. Spotrebujú až o štvrtinu menej energie a sú lacné. Ako je to s ich kvalitou?

LED žiarovky: Majú mnohé výhody. Medzi hlavné patrí ich dlhá životnosť. Majú nejaké nevýhody? Vyplatia sa vám, aj keď je ich cena pomerne vysoká? Na to vám odpovie náš test.

Odolnosť žiaroviek: Sú žiarovky odolné voči častému spínaniu? Mali by byť. Našli sme však aj také, ktoré nie sú. Prezradíme vám, na ktoré si v tomto ohľade dať pozor.

Hodnotenie úsporných zdrojov svetla: Do nášho hodnotenia sme zaradili tieto parametre - svetelný výkon, zahrievaciu dobu, odolnosť a životnosť, výkon pri nízkych teplotách, spotrebiteľské informácie a podanie farieb.

dTest je tu pre vás. Tentoraz  sme sa zamerali na úsporné zdroje svetla. Aké sú možnosti, aká je ich kvalita a ktoré zdroje svetla sa vám najviac vyplatia? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Testované produkty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

LED žiarovky a kompaktné žiarivky 2011 (31 výrobků)
poslední aktualizace: 14.11.2011


Prihlásiť