Test slúchadiel 2011

Publikované v časopise 10/2011

Máte radi hudbu, ale chcete ušetriť za slúchadlá? To nie je jednoduchá úloha. Veľa lacných slúchadiel vám nedopraje kvalitu hudby, ktorá by vám vyhovovala. Ako si teda vybrať slúchadlá, s ktorými budete spokojní?

Čo zistil dTest o slúchadlách?

Testované slúchadlá:Testovali sme pre vás tridsaťtri slúchadielrôzneho typu. Ľudia radi počúvajú hudbu cez lacné mini slúchadlá, ale stále obľúbenejšie je aj nosenie veľkých farebných slúchadiel. Zvolíte si radšej slúchadlácircumaurálne (obopínajúce celé uši), supraaurálne (spočívajúce priamo na ušiach) či tzv. štople?

Ktoré slúchadláhrajú najlepšie: V kvalite a vernosti zvukovej reprodukcie sme medzi testovanými slúchadlami objavili veľké rozdiely. Nie vždy platí, že s rastúcou cenou rastie aj kvalita. Vieme aj to, ktoré slúchadlása vám budú nosiť najlepšie.

Odhlučnenie slúchadiel:Prečo mať slúchadlás odhlučnením? Počúvajte hudbu tak, aby nič nerušilo vaše počúvanie, ale aby ste zároveň ani vy nikoho nerušili počúvaním hudby.

Naše testovanie: V našom teste slúchadielsme hodnotili predovšetkým zvuk, pohodlnosť, potlačovanie okolitého hluku, únik zvuku do okolia či obsluhovanie .

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na slúchadlá. Aké sú ich kvality a aké slúchadlávám budú najviac vyhovovať. Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Slúchadlá s aktívnym potlačením hluku (porovnat)

(porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sluchátka 2011 (24 výrobků)
poslední aktualizace: 19.10.2011


Prihlásiť