Test zimných a celoročných pneumatík 2011

Publikované v časopise 10/2011

Pokiaľ  ste vodičom či vodičkou, určite viete, že zimné pneumatiky sú povinné v prípade, ak je na vozovke súvislá snehová alebo ľadová vrstva. Už máte pripravené zimné či celoročné pneumatiky, alebo stále neviete ktoré si máte vybrať?

Čo zistil náš test o zimných a celoročných pneumatikách?

Pneumatiky s novými dezénmi: Testovali sme šesť modelov pneumatík s celkom novým dezénom. Štyri novo vyvinuté pneumatiky sa umiestnili na popredných miestach. Ktoré modely pneumatík to sú?

Nehodnoťte pneumatiky len podľa ceny: Vieme, ktoré pneumatiky zlepšujú jazdu na snehu a ktoré len minimálne zvyšujú spotrebu pohonných hmôt. A ako je to s pomerom cena verzus kvalita? Nie vždy sa môžeme spoľahnúť na to, že so zvyšujúcou sa cenou rastie kvalita.

Celoročné pneumatiky: Zdá sa vám, že najlepšie riešenie je používanie celoročnej  pneumatiky? Ukazuje sa, že nie sú optimálne ani pre jazdu v lete ani v zime. Žiadna z testovaných celoročných pneumatík nezískala dobré hodnotenie kvality.

Naše testovanie: Do nášho hodnotenia kvality celoročných a zimných pneumatík sme zahrnuli predovšetkým jazdu na mokrej vozovke a na snehu, jazdu na suchej vozovke i na poľadovici, opotrebovanie, vplyv pneumatík na spotrebu pohonných hmôt a hlučnosť pneumatík.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na zimné a celoročné pneumatiky. Ktoré modely podporujú bezpečnú jazdu? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - zimní pneumatiky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zimné pneumatiky (218 výrobků)
poslední aktualizace: 23.9.2016


Prihlásiť