Test robotických vysávačov 2011

Publikované v časopise 9/2011

Kúpiť si robot, ktorý bude v domácnosti sám upratovať, je snom snáď každej gazdinky.  Skutočne je však technológia tak ďaleko, aby dokázala taký stroj vyvinúť? Testovali sme rôzne robotické vysávače a prinášame výsledky.

Čo zistil dTest o robotických vysávačoch?

O robotických vysávačoch: Ide o menšie prístroje v tvare disku. Majú elegantný vzhľad a ich menší rozmer im umožní dostať sa i na horšie prístupné miesta. Testovali sme robotické vysávače, ktoré sú napájané z akumulátorov a dodávané s nabíjacími stanicami.

Nevýhody robotických vysávačov: Slabinou mnohých robotických vysávačov je ich vyhýbanie sa prekážkam. Niektoré modely si s určitými prekážkami poradia, nie však so všetkými. Ďalšou nevýhodou je malá kapacita prachových nádobiek. Pohybuje sa od 150 do 400 ml.

Robotické vysávače verzus klasické vysávače: Robotické vysávače tie klasické nenahradia. Majú oveľa nižší sací výkon a spájajú sa i s mnohými ďalšími nedostatkami.

Hodnotenie robotických vysávačov: Pri hodnotení sme sa sústredili na odstraňovanie nečistôt, obsluhovanie, vyhýbanie sa prekážkam, batérie, hlučnosť a vybavenie robotických vysávačov.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na robotické vysávače. Čo nám prinášajú a môžu skutočne nahradiť klasické vysávače? Predplaťte si náš dTest a budete vedieť viac.


Databáze testovaných výrobků

Vysavače robotické 2011 (9 výrobků)
poslední aktualizace: 20.9.2011


Prihlásiť