Test kompaktných fotoaparátov 2011 II.

Publikované v časopise 9/2011

Rozhodli ste sa kúpiť si kompaktný fotoaparát?  Strácate sa v širokej ponuke? Niet divu. V poslednom čase neustále pribúdajú nové typy. Náš dTest sa zameral na najpopulárnejšie modely, ktoré v poslednej dobe prišli na trh.

Čo zistil dTest o kompaktných fotoaparátoch?

Kvalita snímok: V našom hodnotení sa pohybuje kvalita snímok od dobrej po dostatočnú. Poradíme vám, ktorý model dobre fotí i v menej vhodných svetelných podmienkach. Berte do úvahy aj kvalitu objektívu, obrazového senzoru, záznamového čipu atď.

Displeje kompaktov: Vo všeobecnosti nám vyšlo, že displeje kontaktov sú priemerné až podpriemerné. Častým nedostatkom je predovšetkým slabšia viditeľnosť pri jasnom slnečnom svetle atď. A ktoré kompaktné fotoaparáty vyšli v našom testovaní najlepšie?

Možnosti kompaktov: S modernými prístrojmi môžete robiť panoramatické fotografie, 3D snímky atď. Nenechajte sa však zlákať rôznymi vylepšeniami. Zvyčajne nezaručia kvalitnejšie fotografie.

Naše hodnotenie: V rámci nášho testovania sme hodnotili kvalitu snímok, blesk, kvalitu videa, displej, obsluhovanie a vybavenie.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa znovu zamerali na kompaktné fotoaparáty, ktoré na trhu veľmi rýchlo pribúdajú. Sústredili sme sa na posledné novinky. Ako si vybrať zo širokej ponuky? Predplaťte si náš dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - kompakty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Jednoduché kompakty (326 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2013


Prihlásiť