Test kečupov 2011

Publikované v časopise 9/2011

Sú ľudia, ktorí kečup vôbec nemusia, ale aj ľudia, ktorí si ho dávajú takmer do všetkého. Na používaní kečupu nie je nič zlé. Vyberte si však kvalitný výrobok. Nie všetky kečupy predávané v obchodoch spĺňajú vyhlášku Ministerstva poľnohospodárstva.

Čo zistil dTest o kečupoch?

Kvalita kečupov: Kvalita kečupov je rôzna. Mnohé prípravky nemajú dostatočný podiel paradajok, ktorý je upravený vyhláškou. Preto sa stretnete aj s výrobkami s označením „kečupová omáčka“. Tým sa vyhnite. Nespĺňajú požiadavky na kvalitu. Najlepšie v našom teste dopadli jemné detské kečupy.

Čo je dobré vedieť o kečupe: dTest vám odpovie na mnohé otázky, ktoré vám pomôžu vybrať si skutočne kvalitný kečup. 

Chemická analýza kečupov: Sústredili sme sa aj na chemickú analýzu kečupov. Skúmali sme predovšetkým pesticídy a mykotoxíny. Mykotoxíny nájdeme v kečupoch, ktoré boli spracované z čiastočne nahnitých surovín. Aké výrobky v našom teste dopadli najlepšie a ktoré naopak pohoreli?

Naše hodnotenie: V našom hodnotení sme sa sústredili na podiel paradajok, senzorické hodnotenie, ostatné živiny, označenie, mykotoxíny, pesticídy, dávkovanie z obalu a farbu. dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na testovanie kečupov. Čo všetko kečupy obsahujú a ktoré výrobky sú skutočne kvalitné? Predplaťte si náš dTest a budete vedieť viac.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na testovanie kečupov. Čo všetko kečupy obsahujú a aké výrobky sú skutočne kvalitné? Predplaťte si náš dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - kečupy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kečupy (22 výrobků)
poslední aktualizace: 20.9.2011


Prihlásiť