Test záhradných drvičov 2011

Publikované v časopise 8/2011

Máte k dispozícií záhradu, o ktorú sa staráte? Potom isto viete, že na nej vzniká veľa odpadu, ktorý tvoria konáre a ďalší materiál. Ako sa tohto odpadu efektívne zbaviť? Sú tu pre vás rozmanité drviče záhradného materiálu. Testovali sme pre vás jednotlivé modely.

Čo zistil náš dTest o drvičkách záhradného odpadu?

Bezpečnosť drvičiek odpadu: Drvičky odpadu v posledných rokoch zaznamenali veľký pokrok, predovšetkým sa zlepšila ich bezpečnosť. Aj napriek tomu sme však objavili stroje, ktoré nie sú stopercentne bezpečné.

Ktorý model vybrať: Na trhu môžete kúpiť nožové a valcové drvičky. Ktoré sú lepšie? Valcové modely vyhrávajú. Sú bezpečnejšie a odvádzajú kvalitnejšiu prácu. Ktoré modely v našom teste dopadli najlepšie?

Slabiny drvičiek záhradného odpadu: Pri niektorých modeloch sme objavili slabiny, ktoré komplikujú plynulosť práce. Vieme, pri ktorých modeloch často dochádza k upchatiu či zaseknutiu dreva. Vyhnite sa týmto strojom.

Hodnotenie nášho testu: Pri hodnotení jednotlivých testovaných modelov sme brali do úvahy tieto faktory: drvenie, odolnosť a spracovanie, obsluhovanie, vzťah k životnému prostrediu a bezpečnosť.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na drvičky záhradného odpadu. Tiež sa chystáte kúpiť si ju? Predplaťte si náš časopis a my vám pomôžeme s výberom konkrétneho prístroja.


Testované výrobky - zahradní drtiče (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Záhradné drviče (11 výrobků)
poslední aktualizace: 3.8.2011


Prihlásiť