Test in-line korčúľ 2008

Publikované v časopise 9/2008

Jazdenie na in-line korčuliach je stále obľúbenejším mestským športom. Tiež patríte medzi jeho priaznivcov? Chystáte sa zadovážiť si in-line korčule? Ponuka na trhu je široká a zoženiete výrobky rôznych cenových kategórií. Ktoré značky sú najkvalitnejšie?

Čo zistil náš test o on-line korčuliach?

 

Športové predajne verzus hypermarket: Chcete na in-line korčuliach ušetriť a rozhodli ste sa ich zadovážiť v hypermarkete? Rozmyslite si tento krok. Väčšina nami testovaných výrobkov z hypermarketov nedopadla dobre.   

Aké korčule zvoliť: Máme niekoľko kategórií in-line korčúľ. Do prvej skupiny patria fitnes korčule, ktoré sú najpredávanejšie. Ďalšie korčule sú na in-line hokej, majú odlišnú konštrukciu. Chýba im brzda. Posledným typom je aggressive model. Ten má menšie kolieska so zvýšenou odolnosťou a veľkou obratnosťou. Pokiaľ chcete predvádzať akrobatické kúsky na korčuliach, budú pre vás ideálne.   

Vybavenie korčúľ: Pri výbere in-line kolieskových korčúľ si tiež musíte vybrať vhodné kolieska. Potrebujete väčšie, menšie, tvrdšie, mäkšie? Zvoľte aj triedu ložísk a materiál, z ktorého bude rám. Pokiaľ nemáte prehľad, predavač v obchode by vám mal vedieť poradiť.

Testovanie korčúľ: V testovaní sme sa venovali predovšetkým bezpečnostným požiadavkám, praktickému použitiu a skúšobnej jazde. Bezpečnostné skúšky sme zamerali na prevádzku v teréne, životnosť, zisťovanie svetlosti medzi brzdou a povrchom... Praktické testovanie spočívalo v skúmaní toho, ako jednotlivé výrobky jazdia.   

Topánka korčule: Je nutné sa sústrediť predovšetkým na topánku korčule. Ak bude nepohodlná, vaša jazda vám neprinesie žiadne potešenie. Ako sú na tom jednotlivé výrobky s pohodlnosťou topánky?

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme si vzali na mušku rôzne modely in-line korčúľ. Ktoré vám doprajú najväčšiu radosť z pohybu? Predplaťte si náš test a dozviete sa viac o jednotlivých výrobkoch.


 


Testované výrobky - in-line brusle (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kolieskové korčule (29 výrobků)
poslední aktualizace: 13.9.2008


Prihlásiť