Test digitálnych videokamier 2011

Publikované v časopise 6/2011

   

Dnes môžete na trhu zohnať veľmi lacné aj veľmi drahé digitálne videokamery. Záleží len na vás a na tom, čo od nich očakávate. Testovali sme pre vás 157 videokamier. Ktorá bude najlepšia pre vás?

Čo zistil náš dTest o digitálnych videokamerách?

O digitálnych videokamerách: Aké sú dnešné digitálne videokamery? Vyznačujú sa predovšetkým vysokou rozlišovacou schopnosťou. Sú ale aj kamery, ktoré ju nemajú. Nájdete veľa kvalitných aj nekvalitných prístrojov a nie vždy o kvalite vypovedá cena.

Vlastnosti digitálnych videokamier: Všetky digitálne kamery majú bežne funkciu „stabilizácia obrazu“. Ich účinnosť je rôzna rovnako ako kvalita zvuku. Tú zlepšuje integrovaný mikrofón. Ak ale chcete vysokú kvalitu zvuku, nespoliehajte sa na neho. Vyhovujú vám digitálne kamery s hľadáčikom? Zmierte sa s tým, že takých kamier je čím ďalej tým menej.

Naše testovanie: V našom testovaní sme sa zamerali predovšetkým na tieto aspekty: obraz, obsluha, zvuk, vybavenie, fotografie a prevádzková doba.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na digitálne videokamery. Aké možnosti máte v súčasnej dobe? Viete, ktorý model bude najlepší pre vás? Predplaťte si náš dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - videokamery (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Videokamery 2010-2012 (114 výrobků)
poslední aktualizace: 6.6.2013


Prihlásiť