Test športtesterov 2011

Publikované v časopise 4/2011

Pomáhajú efektívnejšie spaľovať kalórie alebo lepšie plánovať tréning a zlepšovať tak športové výkony. Športtestery čiže náramkové hodinky doplnené meračom tepu srdca sú užitočnou pomôckou pre športovcov všetkých výkonnostných tried aj pre všetkých, ktorí chcú niečo urobiť so svojou kondíciou či telesnou váhou. Dobrá správa je, že presné meranie pulzu ponúkajú, nehľadiac na cenu, všetky testované modely.

Tréning pod kontrolou

Srdečná frekvencia patrí k najspoľahlivejším ukazovateľom intenzity záťaže organizmu. Jej meranie a sledovanie pri fyzickej aktivite preto dovoľuje mieru záťaže kontrolovať a prispôsobovať konkrétnym cieľom. Preťažovanie organizmu môže viesť nielen k vyčerpaniu, ale tiež spôsobiť zranenie a nedostatočná snaha je zase stratou času a nemá požadovaný efekt. Športtestery sa hodia pre tých, ktorí chcú mať záruku, že netrénujú príliš tvrdo alebo naopak málo intenzívne.

K ich základným funkciám patrí vedľa merania času a tepovej frekvencie tiež možnosť určiť tzv. tréningové zóny. Ide o pásma srdečnej frekvencie, ktoré korešpondujú s určitou záťažou organizmu a o ktorých prekročení vás prístroj informuje. Ľahšie sa tak môžete zamerať na požadovaný druh tréningu – kondičný, vytrvalostný, záťažový apod. Pre ambicióznejších športovcov je zaujímavou funkciou možnosť niektorých modelov zaznamenávať medzičasy jednotlivých úsekov alebo kôl, merať prekonanú vzdialenosť, vypočítavať rýchlosť či možnosť pripojiť zariadenie k počítaču a zaznamenané dáta ukladať a analyzovať.


Testované výrobky - sporttestery (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Športtestery (14 výrobků)
poslední aktualizace: 15.4.2011


Prihlásiť