Test letných pneumatík 2011

Publikované v časopise 3/2011

Rýchlostná skúška býva jednou z „najnudnejších“ častí testov pneumatík. Aj keď náš test je náročnejší ako požiadavky normy, problémy vo vysokej rýchlosti nebývajú, a tak spravidla udeľujeme samé „veľmi dobré“ známky. Tento rok však priniesol nečakané prekvapenie a hneď dve zlé známky. Výčitky voči kvalite niektorého letného obutia sú viaceré.

Čo zistil náš test o letných pneumatikách?

Rozmer 175/65 R14: Testovali sme najznámejšie značky. Ktoré excelujú, a pri ktorých sa stretneme s nedostatkami? Odhalili sme aj úplný prepadák. V rámci svojej bezpečnosti sa mu rozhodne vyhnite.

Rozmer 195/65 R15: Výsledky testovania tohto rozmeru nás prekvapili. Na popredných miestach sa umiestnili značky, ktoré sme nečakali. Vieme, ktoré pneumatiky sú najkvalitnejšie a zároveň najúspornejšie.

Naše testovanie: Pri našom testovaní a vyhodnocovaní sme sa sústredili predovšetkým na jazdu na mokrej vozovke, jazdu na suchej vozovke, opotrebovanie, hlučnosť a spotrebu pohonných hmôt.

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na letné pneumatiky. Ktoré vám zaručia bezpečnosť na vozovke? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Testované výrobky - letní pneumatiky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Letní pneumatiky 2011 (33 výrobků)
poslední aktualizace: 1.3.2011


Prihlásiť