Test lyžiarkych okuliarov 2011

Publikované v časopise 1/2011

Zháňate lyžiarske okuliare? Na trhu je ich dosť, ale čo ak zháňate lyžiarske okuliare a zároveň nosíte dioptrické? Potom ste v nevýhode. Výrobcovia ponúkajú špeciálne modely, avšak mnohé nedokážu zabrániť zahmlievaniu. Podrobili sme ich testu.

Čo zistil náš test o lyžiarskych okuliaroch?

Lyžiarske a dioptrické okuliare: Pokiaľ kombinujete lyžiarske a dioptrické okuliare, najvážnejším problémom je zahmlievanie skiel. Aj keď lyžiarske okuliare majú špeciálnu úpravu, dioptrické sa väčšinou aj tak zahmlia.

Slabé miesta lyžiarskych okuliarov: Problémom je, že nie vždy dioptrické okuliare pasujú do lyžiarskych. Ak chcete používať dioptrické okuliare, mali by ste mať tie s kovovými obrúčkami.

Naše testovanie: Vybrali sme lyžiarske okuliare, ktoré sme podrobili skúmaniu. Zamerali sme sa na bezpečnosť a odolnosť, obsluhu, nosenie, videnie a cudzorodé látky.

Ako vyberať lyžiarske okuliare: Lyžiarske okuliare si pred nákupom vyskúšajte, najlepšie s lyžiarskou prilbou, aby ste zistili, či vám dobre sedí. Nezanedbávajte starostlivosť  o okuliare a mimo sezóny ich skladujte vyčistené, zbavené potu a prípadne zvyškov kozmetiky.

TEST je tu pre vás. Tento raz sme sa sústredili na lyžiarske okuliare. Aké vybrať a čo je pri nich dôležité sledovať? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Testované výrobky - lyžařské brýle (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Lyžiarske okuliare (13 výrobků)
poslední aktualizace: 9.1.2011


Prihlásiť