Test čítačiek elektonických kníh 2011

Publikované v časopise 1/2011

Tiež vás zaujali elektronické čítačky kníh, ktoré sú v poslednom čase stále obľúbenejšie? Akú zvoliť a na čo si dať pri ich výbere pozor? Test vám tieto prístroje priblíži.

Čo zistil náš test o čítačkách kníh?

Čítačky kníh: Moderná technológia nám umožňuje čítať elektronické knihy. Čítačky predstavujú malé počítače, ktoré sú vybavené displejom na báze tzv. elektronického atramentu.

Displej čítačiek: Čitateľnosť z displeja je závislá na okolitom osvetlení. Poradíme vám, ktoré čítačky budú najmenej namáhať vaše oči a dozviete sa tiež niečo o technológii elektronického atramentu.

Naše testovanie: Pri testovaných čítačkách elektronických kníh sme hodnotili predovšetkým obraz, manipuláciu, spracovanie a odolnosť, spotrebu elektrickej energie a vybavenie.

Viacfunkčné zariadenie: Ku čítaniu elektronických kníh môžete použiť aj  tablet iPad, ktorý sme zaradili do nášho testovania. Nejde priamo o elektronickú čítačku kníh. Jedná sa o viacfunkčné zariadenie, ktoré túto možnosť ponúka. Aká je jeho kvalita?

Rôzne formáty: Elektronické knihy môžete dostať v niekoľkých štandardných formátoch. Bohužiaľ nie každá čítačka si poradí s rôznymi formátmi. Niektoré čítačky majú tiež problém s otvorením kníh s kódovaním DRM.

TEST je tu pre vás. Tento raz sme sa zamerali na čítačky kníh. Aká je ich kvalita a podľa čoho si čítačku vyberať? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Testované výrobky - čtečky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Čítačky e-kníh (11 výrobků)
poslední aktualizace: 9.1.2011


Prihlásiť