Test nabíjacích batérií 2011

Publikované v časopise 1/2011

Chcete si kúpiť nabíjacie batérie a radi by ste o nich mali najprv prehľad? Poďme si pomocou testu niektoré výrobky priblížiť. Test nabíjacích tužkových batérií z decembrového vydania časopisu doplňujeme o výsledky skúšok mikrotužkových článkov typu AAA. Prinášame výsledky aj niekoľkých ďalších batérií veľkosti AA a iné užitočné informácie.


 

Čo zistil náš test o nabíjacích batériách?

Nabíjacie batérie: Používame ich často, intenzívne a rýchlo ich nabíjame. To vedie k ich nižšej životnosti. Tým výrobcovia ospravedlňujú ich predčasné zničenie. Avšak aj keď sme testovali batérie bez toho, aby sme sa dopúšťali týchto chýb, niektoré batérie vypovedali služby ešte pred dvestým cyklom.

Skladovanie nabíjacích batérií: Skladované batérie sa postupne samé vybíjajú. Nabíjacie články strácajú dokonca 10 - 30% mesačne. Tento proces je možné zmierniť skladovaním batérií v nízkych teplotách.

Použité batérie: Recyklujte použité batérie. Obsahujú toxické látky a ohrozujú zdravie. Preto by nemali byť časťou bežného odpadu. Recyklácia tiež vedie k úspore energie a materiálu. Batérie totiž obsahujú kovy, ktoré sa pri recyklácií získavajú späť. Zberných miest je v Slovenskej republike veľa.

Náš test: V našom teste nabíjacích batérií sme sa zamerali na jeden cyklus a jeho bežnú spotrebu, na jeden cyklus s rozšírenou spotrebou a aj na viac nabíjacích cyklov.

TEST je tu pre vás. Tento raz sme sa sústredili na nabíjacie batérie. Aké vám vydržia a aké majú úskalia? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Nabíjacie batérie AAA (porovnat)

Nabíjacie batérie AA (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Nabíjacie batérie AAA (11 výrobků)
poslední aktualizace: 8.1.2011
Nabíjacie batérie AA (19 výrobků)
poslední aktualizace: 12.1.2011


Prihlásiť