Test nabíjacích batérií a nabíjačiek 2010

Publikované v časopise 12/2010

K mnohým prístrojom potrebujeme nabíjacie batérie a je zrejmé, že oceníme také, ktoré dlho vydržia. Kvalita nabíjacích tužkových batérií sa stále zlepšuje. Ako je to s konkrétnymi výrobkami? Pri ktorých batériách budete skutočne spokojní s životnosťou?
 

Čo zistil náš test o nabíjacích batériách a nabíjačkách?

Typy nabíjačiek: Dôležité je vybrať si kvalitnú nabíjačku. Na trhu sú rôzne typy. Najpokročilejšie sú inteligentné nabíjačky. Ďalej máme nabíjačky s časovým spínačom, rýchlonabíjačky atď. Aké sú ich prednosti a úskalia?

Vysokokapacitné batérie: Ako je to s vysokokapacitnými batériami a životnosťou ich článkov? Rozhodujte sa pri kúpe aj podľa toho, ako rýchlo dochádza pri jednotlivých výrobkoch ku strate kapacity.

Testovanie: Náš test sa zameral na 16 nabíjacích tužkových batérií s vysokou kapacitou. Testovali sme jeden nabíjací cyklus, ale aj viacej nabíjacích cyklov. Skúmali sme batérie počas bežných podmienok, kolísavú spotrebu, vysokú kontinuálnu spotrebu, uskladnenie nabitých článkov, uskladnenie vybitých článkov a prebitie.

TEST je tu pre vás. Tento raz sme sa sústredili na nabíjacie batérie a nabíjačky. Ktoré batérie vydržia nabité skutočne dlhú dobu a ktoré majú obmedzená životnosť? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


 


Nabíjacie batérie AA (porovnat)

Nabíjačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Nabíjacie batérie AA (19 výrobků)
poslední aktualizace: 12.1.2011
Nabíjačky (17 výrobků)
poslední aktualizace: 7.12.2010


Prihlásiť