Test chráničov chrbta 2010

Publikované v časopise 11/2010

Športujete? Nakoľko máte pri športovaní ohrozený svoj chrbát? Neriskujete zbytočne úraz? Možno by bolo lepšie kúpiť si chránič chrbta. Aký? Testovali sme pre vás 14 chráničov a poradíme vám, ktorý je najlepší a najpohodlnejší.

Čo zistil náš test o chráničoch chrbta?

Predchádzajte úrazu: Chrbát by si mali chrániť predovšetkým priaznivci motoriek, ale tiež by mali byť chráničmi vybavení priaznivci zjazdového lyžovania, snowboardu, inline korčúľ atď. Niektoré chrániče chrbta sú určené na konkrétny šport, iné sú vhodné na viac športov.

Chrániče krížov: Nezamieňajte si chrániče chrbta a chrániče krížov. Pri väčšine športov je potrebné zabezpečiť si celý chrbát, nielen kríže, na ktoré sa zameriavajú chrániče krížov. Chráňte si svoj chrbát ako celok.

Pohodlnosť chráničov chrbta: Okrem toho, že chránič chrbta zníži riziko poranenia, dôležité je aj to aby bol pohodlný, neprekážal vám a aby ste sa v ňom cítili dobre. Zamerajte sa aj na tento aspekt.

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme sa sústredili na chrániče chrbta. Nepodceňujte úrazy chrbta a chrbtice. Ktoré chrániče sú najlepšie? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Testované výrobky - chrániče zad (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Chrániče chrbta (14 výrobků)
poslední aktualizace: 11.11.2010


Prihlásiť