Test carvingových lyží 2010

Publikované v časopise 11/2010

Rozhodli ste sa kúpiť si nové carvingové lyže? Ponuka je veľká. Ktoré budú najviac vyhovovať vám a aká je všeobecne kvalita lyží na trhu? Testovali sme pre vás 15 modelov.
 

Čo zistil náš test o carvingových lyžiach?

Aké lyže si vybrať: Máme niekoľko typov lyží. Výber prispôsobte štýlu lyžovania. Lyže skupiny all-mountain sú vhodné pre menej náročných a priemerne skúsených lyžiarov. V čom sa od tohto klasického typu líšia športové lyže „race“ a pre koho sú určené? Nechajte si poradiť.

Cena lyží: Testovali sme lyže, ktoré sa cenovo pohybujú okolo 490 EUR. Otestovali sme aj dva drahšie modely okolo 820 EUR. Ceny lyží sú vrátane viazania. Bohužiaľ väčšinou si viazanie nemôžete vybrať. Predáva sa totiž spolu s lyžami.

Testovanie lyží: A čo všetko sme pre vás testovali? Zamerali sme sa predovšetkým na technické vlastnosti (odolnosť hrán, výška hrany, odolnosť voči nárazu, skĺznicu), na jazdné vlastnosti, konkrétne dynamické vlastnosti, zjazd, stabilitu a komfort.

Test je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na carvingové lyže. Porovnajte si, ako v našom teste dopadli jednotlivé modely. Predplaťte si náš časopis a budete vedieť viac.
 


Testované výrobky - sjezdové lyže (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zjazdové (carvingové) lyže (16 výrobků)
poslední aktualizace: 13.1.2012


Prihlásiť