Test digitálnych fotoaparátov 2010 (II.)

Publikované v časopise 11/2010

Na trhu je veľa digitálnych fotoaparátov. Ich cenové rozpätie je veľké a pre každého fotografa sa nájde konkrétny model. Je nutné vyberať pozorne a s prihliadnutím k rôznym aspektom. Test vám poradí.
 

Čo zistil náš test o digitálnych fotoaparátoch?

Podľa čoho si digitálny fotoaparát vybrať: Vyberajte fotoaparát podľa toho, na čo ho potrebujete. Prístroje sa delia do niekoľkých skupín. Ak ste nenáročným užívateľom, stačí vám základný kompaktný fotoaparát. Na trhu je aj veľa fotoaparátov pre najnáročnejších užívateľov a celý rad modelov medzi uvedenými skupinami. Aká je ich kvalita?

Funkcie digitálneho fotoaparátu: Jednotlivé prístroje majú rôzne funkcie. Zamyslite sa nad tým, ktoré na svojom digitálnom fotoaparáte uplatníte a ktoré nepotrebujete. Neoplatí sa investovať do niečoho, čo nevyužijete. Páči sa vám funkcia umožňujúca videosekvencie? Predstava, že tak nahradíte digitálnu videokameru je mylná.

Mobil verzus kompakt: Myslíte si, že nepotrebujete digitálny fotoaparát, ak máte mobilný telefón s fotoaparátom? Kvalita fotiek nie je najlepšia, zvlášť ak budete fotiť v interiéri a pri slabšom osvetlení. Skrátka mobil digitálny fotoaparát nenahradí.

Test je tu pre vás. Tentoraz sme skúmali digitálne fotoaparáty. Ktorý bude najviac vyhovovať vašim požiadavkám? Predplaťte si náš časopis a nájdite si pre seba optimálny kompromis medzi cenou a kvalitou.

 


Pokročilé fotoaparáty (porovnat)

Jednoduché kompakty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Jednoduché kompakty (326 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2013
Pokročilé fotoaparáty (117 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2013


Prihlásiť