Test vreckových videokamier 2010

Publikované v časopise 5/2010

Tiež vás láka kúpiť si vreckovú videokameru? Všeobecne sú obľúbené pre svoju kompaktnú veľkosť, jednoduchú obsluhu a ďalšie výhody. Oceníte iste aj jednoduché prepojenie s počítačom, vďaka čomu môžete svoje videá ľahko pridávať na rôzne weby a sociálne siete. Ako si ale vybrať tú správnu vreckovú videokameru? dTest vám poradí.

Čo sme zistili v našom teste o vreckových videokamerách?


Aj mobilný telefón dokáže nakrúcať videoklipy: Dnes už každý lepší mobilný telefón má možnosť nakrúcať videoklipy. Výhodou vreckových videokamier je predovšetkým ľahké kopírovanie záznamov do počítača, a tak s nimi môžete aj lepšie pracovať. Väčšinou je však kvalita veľmi rôzna. Záleží na tom, aký mobilný telefón si vyberiete. dTest zistil, ktoré mobilné telefóny majú vysoké rozlíšenie potrebné na nakrútenie kvalitného videa. Nechajte si poradiť. Tiež sa dozviete, aký mobilný telefón má vreckovú kameru s automatickým zaostrovaním a ako je to pri jednotlivých mobilných telefónoch s kvalitou zvuku.

Dodávaný software: dTest zistil, že dodávaný software je väčšinou nekvalitný a práca s ním nie je bez problémov. Ako vyriešiť tento problém tak, aby ste skvalitnili svoju prácu s vreckovou kamerou? Poradíme vám.

Nabíjanie vreckovej kamery: Možnosti nabíjania vreckovej kamery sú dve - cez USB zásuvku pripojenú k počítaču a výnimočne sa môže nabíjať aj zo siete. Ktoré modely ponúkajú najkratší čas nabíjania? My to vieme.

Čo si vybrať: Chcete nakrúcať videoklipy? Môžete si zvoliť kameru, fotoaparát či mobilný telefón. Všetky tieto možnosti majú svoje výhody aj nevýhody. Samozrejme kvalita obrazu je najlepšia pri veľkej digitálnej kamere. Je ale ťažšie dostať videoklip do počítača. Váhate? Naše vyhodnotenie vám iste pomôže správne sa rozhodnúť.

dTest je tu pre vás. Otestovali sme za vás rôzne vreckové kamery a vieme, ktoré sú najkvalitnejšie. Predplaťte si náš dTest a my vám odporučíme najlepšiu vreckovú kameru.


Mobily a smartphony (porovnat)

Videokamery vreckové (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Videokamery vreckové (9 výrobků)
poslední aktualizace: 1.5.2010


Prihlásiť