Test vysávačov 2010

Publikované v časopise 5/2010

Zháňate nový vysávač? Možno vás bude zaujímať informácia o tom, že všeobecne výkon vysávačov klesá. Nie, nie je dôvod domnievať sa, že kvôli tomu je aj kvalita vysávačov nižšia. Firmy iba šetria prírodu nižšou spotrebou elektrickej energie. Navyše sa výrobcovia naďalej snažia vyvíjať čo najtichšie prístroje. dTest ich preveril a prináša nový pohľad na dnešné vysávače.

Čo sme zistili v našom teste o vysávačoch?


Ako je to s výkonom a príkonom vysávača: Zisťovali sme, ako je to so znižovaním výkonu a príkonu vysávačov. Znížený výkon sa týka motoru. Pre nás je dôležitejší sací výkon, ktorý rozhodne výrobcovia neznižujú. Na čo sa ešte pri výbere správneho vysávače zamerať? My to vieme.

Zadržanie prachu: Nie je dôležitý len sací výkon, ale aj schopnosť vysávača prach zadržať tak, aby zostal tam, kde zostať má a nedostával sa späť do vzduchu. Testovali sme túto funkciu. Z nášho testu sa dozviete, ktoré z nich v tejto oblasti obstáli a ktoré nie.

Parketová hubica: Premýšľate o vysávači s parketovou hubicou? Vyplatí sa táto hubica alebo je zbytočná? Zrealizovali sme test dvoch najlepších vlaňajších modelov a vieme, ako sú na tom ich parketové hubice. Prezradíme Vám to prostredníctvom nášho testu.

V čom vám dTest ešte poradí?
dTest vám ešte navyše poradí ako vysávať, aby vás nebolelo telo, ale aby bolo tiež upratovanie čo najefektívnejšie a aby váš vysávač dlho vydržal. Získajte kompletné informácie o vysávačoch a vysávaní.

dTest je tu pre vás. Otestovali sme najrôznejšie vysávače a vieme, ktoré sú najlepšie. Predplaťte si náš dTest a budete to vedieť tiež.


Vysávače 2010 (porovnat)

Vysávače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vysávače 2010 (19 výrobků)
poslední aktualizace: 1.5.2010


Prihlásiť