Test prenosných bezdrôtových reproduktorov 2024

Sdílejte

Publikované v časopise 5/2024

Pikniky v prírode, grilovanie vonku, kempovanie… Existuje množstvo situácií, v ktorých človek ocení možnosť hlasnej reprodukcie hudby. Výrobcovia elektroniky to veľmi dobre vedia, a preto je na trhu veľa prenosných bezdrôtových reproduktorov. S výberom toho najlepšieho vám pomôže dTest. Otestovali sme 32 modelov, pričom sme sa neobmedzovali cenou ani hmotnosťou.

Bluetooth reproduktory v teste

  • reproduktory všetkých cenových kategórií aj veľkostí
  • skúšky zvuku, ovládania aj batérie
  • možnosť porovnania celkových hodnotení aj výsledkov jednotlivých skúšok
  • nové modely výrobcov JBL, Sony, Marshall, LG, Niceboy, Lamax a ďalších…

Iná veľkosť aj zvuk

Niektoré testované modely prekvapili svojim kvalitným zvukom a dlhou výdržou, iné však zaostávali. Kvalita zvuku nebola vždy priamo úmerná veľkosti zariadenia. Našli sme napríklad jeden pomerne objemný model, ktorý žiadne extra kvalitné predstavenie nepredviedol.

Značka nepovie nič

Ako sa líši zvuková kvalita medzi výrobcami Sony, JBL, Harman Kardon a ďalšími? Naše laboratórne testovanie pravidelne potvrdzuje, že sa neoplatí byť lojálny k jednému výrobcovi. Aj tie najznámejšie značky majú pod svojimi krídlami silnejšie aj slabšie výrobky.

Dlhá párty kdekoľvek

Radi konštatujeme, že výrobcovia bluetooth reproduktorov výdrž svojich modelov veľakrát podceňujú. Dnes už jeden deň nepretržitého prehrávania na jedno nabitie batérie, nie je nič neobvyklé. Našli sme aj reproduktory, ktoré vydržali hrať skoro dva dni. Odhalili sme aj opačný extrém − reproduktor, ktorý prestal hrať už po piatich hodinách.

Repro v rukách odborníkov

Naše testy sú viac ako recenzie. Vzorky pre naše testy nakupujeme rovnako ako bežní spotrebitelia. Nikdy nám ich neposkytujú výrobcovia. Všetky produkty testujeme v akreditovaných laboratóriách a hodnotenie vypočítavame z nameraných údajov, prípadne kvantifikovaných hodnotení niekoľkých používateľov. Prečítajte si viac o tom ako pracujemeako testujeme bluetooth reproduktory.


Testované výrobky - prenosné bezdrôtové reproduktory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Prenosné bezdrôtové reproduktory (32 výrobků)
poslední aktualizace: 3.5.2024


Prihlásiť