Test práčok s predným plnením 2024

Sdílejte

Publikované v časopise 4/2024

Na trhu s práčkami dlhodobo dominujú modely s predným plnením. Preto sme na testovanie aj tento rok zaradili práve tento typ. Do laboratória sme poslali tentoraz takmer tri desiatky. Za samotné pranie získali veľa dobrých známok, ale aj jednu dostatočnú. Niekoľko prístrojov malo, tak ako obvykle, problémy s plákaním a rozdiely sa našli aj v dĺžke pracích cyklov, alebo spotrebe.

Práčky v teste

  • 28 prístrojov
  • modely s predným plnením
  • maximálna kapacita bubna od 7 po 11 kg
  • cena od 256 € po 1 142 €
  • testované značky AEG, Beko, Bosch, Candy, Eta, Hisense, LG, Philco alebo Samsung

Test práčok patrí k veľmi obľúbeným a prinášame vám ho pravidelne každý rok. V laboratóriu sme tentoraz otestovali 28 práčok s predným plnením.

Preverovali sme, tak ako obvykle, ako spoľahlivo práčky perú, plákajú alebo žmýkajú. Zmerali sme, aké dlhé sú ich cykly, alebo koľko spotrebujú elektriny aj vody. Preverili sme tiež, či pri práci veľmi nehučia a nevynechali sme ani posúdenie ovládania.

Najviac problémov sme, tak ako obvykle, zaznamenali v skúškach plákania a dĺžke pracieho cyklu. Rozdiely medzi práčkami boli v týchto oblastiach naozaj výrazné.

Pokiaľ si aktuálne vyberáte nový spotrebič, náš test vám môže pomôcť s výberom tej najlepšej práčky. Ukázal, že aj pomerne lacná práčka môže byť kvalitná.

Testom spotrebičov spojených so starostlivosťou o bielizeň sa venujeme dlhodobo. Pokiaľ vás táto problematika zaujíma, mohol by vás zaujať napríklad náš test práčok so sušičkou, alebo sušičiek. Praniu sa venujeme aj z hľadiska pracích prostriedkov. Nahliadnuť môžete do našich testov rôznych druhov detergentov.


Testované výrobky - práčky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Práčky (42 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2024


Prihlásiť