Test ochrany počítača 2024

Sdílejte

Publikované v časopise 2/2024

Čo v čase internetových podvodov, kyberzločinov a iných virtuálnych nástrah spoľahlivo ochráni váš počítač? Stopercentne nepriestrelná ochrana bohužiaľ neexistuje. Niektoré antivírusy majú však k dokonalosti bližšie ako iné. V našom pravidelnom teste sme tentoraz robili sériu náročných skúšok 17antivírusov pre operačný systém Windows a 9 pre MacOS.

Antivírusy v teste

  • antivírusy zadarmo aj platené
  • najlepšie antivírusy pre Windows aj MacOS
  • možnosť porovnania antivírusov podľa celkového hodnotenia aj výsledkov jednotlivých skúšok
  • Avast, Avira, Bitdefender, ESET, AVG a ďalšie…

Ochrana na všetkých frontoch

Zabezpečenie vášho počítača pred hrozbami z internetu, USB zariadení, alebo už existujúcimi vírusmi vo vašom systéme je nevyhnutnosť. Ako fungujú antivírusové programy v ochrane proti týmto rôznorodým hrozbám? V našom teste sme sa zamerali na to, akú ochranu poskytujú antivírusy pred širokou škálou útokov a ako efektívne blokujú phishingové stránky.

Ransomware: Digitálni vydierači

V posledných rokoch sa ransomware stal jedným z najväčších bezpečnostných problémov. V našom teste sme odhalili, že niektoré antivírusové programy nedokážu používateľa účinne chrániť. Na druhej strane, niektoré antivírusy, ktoré ani neuvádzajú ochranu proti ransomware ako svoju hlavnú funkciu, prekvapujúco obstáli.

Windows Defender v súboji s konkurenciou

Za niektoré testované služby zaplatíte aj vyše 40 €. Dá sa však zaobísť bez nich? Ako funguje predinštalovaná ochrana operačného systému oproti antivírusom tretích strán? Do našich testov antivírusov každoročne zaraďujeme aj predinštalované ochrany systémov Windows a macOS.

Najlepší antivírus pre MacOS

MacOS tradične považujeme za menej náchylný na vírusy, je to však skutočne tak? Naše testy ukazujú, že aj napriek menšiemu počtu hrozieb sa spoľahlivá ochrana vo vašom počítači od Applu nestratí. Na testovanie sme preto zahrnuli aj antivírusové programy určené pre tento systém a môžeme potvrdiť, že niektoré z najlepších antivírusov zadarmo poskytujú kvalitnú ochranu aj používateľom MacOS.

Antivírusy v rukách odborníkov

Naše testy sú viac ako recenzie. Testovaný softvér nám nikdy neposkytujú výrobcovia. Sťahujeme ho tak, ako bežní spotrebitelia. Pokiaľ je platený, platíme zaň. Všetky produkty testujeme v akreditovaných laboratóriách a hodnotenie vypočítavame zo zaznamenaných údajov. Prečítajte si viac o tom, ako pracujemeako testujeme antivírusy.


placená ochrana pro Windows (porovnat)

bezplatná ochrana pro Windows (porovnat)

placená ochrana pro macOS (porovnat)

bezplatná ochrana pro macOS (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana počítača 2023 – Windows (17 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2024
Ochrana počítača 2023 – macOS (9 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2024


Prihlásiť