Test vstavaných rúr 2024

Sdílejte

Publikované v časopise 2/2024

Ak sa práve chystáte na nákup novej vstavanej rúry, nájdete ju možno práve v aktuálnom teste. Do laboratória sme poslali deväť modelov a preverili ich možnosti na pečenie, spotrebu elektriny, jednoduchosť ovládanie, hlučnosť či bezpečnosť. Test odhalil zaujímavé rozdiely, v niektorých skúškach padali aj čiastkové dostatočné, alebo nedostatočné hodnotenia.

Vstavané rúry v teste

Kuchynské spotrebiče testujeme pravidelne a radi. Na rozdiel od tých malých so špecifickejším účelom (kuchynské roboty, dTest 1/2023 aj tyčové mixéry, dTest 11/2021), ktoré si nekupuje každý, patrí rúra k bežnému, takmer povinnému vybaveniu kuchyne.

Aby si v nej človek pripravil chutný a lahodný pokrm, nemusí byť v pečení veľmi skúsený. Využijú ju tak každodenní pekári a pekárky, ako aj tí príležitostní. Je potrebné dodať, že pokrmy pripravené v rúre ocenia aj rodičia s malými deťmi, alebo všeobecne zaneprázdnení ľudia. Príprava väčšiny jedál by totiž mala byť jednoduchá a pomerne rýchla, s minimálnou časovou investíciou.

Ako si výrobky, aktuálne dostupné na našom trhu, dokážu poradiť s rôznymi typmi slaných aj sladkých jedál, to sme preverovali v aktuálnom teste 9 vstavaných rúr. Okrem kvality samotného pečenia sme si, tak ako obyčajne, posvietili aj na ďalšie vlastnosti, ktoré môžu byť pri kúpe tej najlepšej vstavanej rúry dôležité.

Čo tiež testujeme

Pečeniu a vareniu sa v dteste venujeme dlhodobo. Otestovali sme napríklad:

Odmerali sme preto, koľko elektrickej energie rúry „žerú“, či vás „nevypečú“ náročným ovládaním, alebo či je ich používanie bezpečné. Výsledky vám prinášame ešte „teplé“ a hneď v úvode môžeme prezradiť, že všetky testované produkty sa dajú považovať za solídne.

Na testovanie sme aj tentoraz zaradili rúry rôznych značiek, cenových kategórií aj s rôznou výbavou. V tabuľke nájdete tak lacnú vstavanú rúru za 240€, ako aj tú skoro za 1200€. Základné funkcie majú rúry podobné, rozdiely sa však nájdu napríklad v spôsoboch čistenia. V teste tak nájdete vstavané rúry s pyrolýzou aj parným čistením.


Databáze testovaných výrobků

Vstavané rúry (84 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2024


Prihlásiť