Zahraničný test: Suché krmivo pre mačky

Sdílejte

Publikované v časopise 12/2023

dTest je súčasťou medzinárodnej organizácie International Consumer Research and Testing (ICRT). V rámci našej spolupráce vám prinášame zhrnutie testu, ktorý vydali naši zahraniční partneri a na ktorom sa dTest, na rozdiel od ostatných testov v tomto vydaní, nepodieľal. Výber granúl pre mačky reflektuje predovšetkým nemecký trh, získané informácie však môžu byť užitočné aj pre nás.

Naši západní susedia sú považovaní za jednu z mačacích veľmocí Európy. V súčasnosti je v Nemecku registrovaných asi 17 miliónov mačiek a kocúrov. My sme síce o trochu viac zameraní na psích spoločníkov, napriek tomu sa v počte mačkovitých šelmičiek zaraďujeme, vzhľadom na počet obyvateľov, do prvej európskej ligy. Odhaduje sa, že u nás žije takmer 1,5 milióna zástupcov druhu Felis catus.

Mačky už dávno predstavujú pre väčšinu chovateľov oveľa viac, ako iba chlpaté tvory určené na zabíjanie nežiaducich hlodavcov. Sú vernými spoločníkmi, miláčikmi, právoplatnými členmi rodiny. A preto si zaslúžia patričnú starostlivosť, ku ktorej neodmysliteľne patrí kvalitné krmivo. Možno najobľúbenejšou formou kompletných krmív pre mačky sú suché granule.Prihlásiť