Test tabletov 2023

Sdílejte

Publikované v časopise 12/2023

Tablety si postupne našli cestu aj do života ľudí, u ktorých by sme to predtým nečakali. Hráči videohier, profesionáli v najrôznejších oblastiach,... . S každou generáciou sa spektrum využitia týchto prístrojov rozširuje. Pre menej náročných používateľov je tablet jednoduchou cestou k e-mailom, správam, videám aj inému obsahu. Ktorý tablet vám bude vyhovovať najviac? Tentoraz sme laboratórnym skúškam podrobili 17 tohtoročných modelov.

Tablety v teste

  • tablety všetkých cenových kategórií
  • skúšky displeja, batérie aj práce s multimediálnym obsahom
  • možnosť porovnania tabletov podľa celkového hodnotenia aj jednotlivých skúšok
  • nové modely výrobcov Samsung, Microsoft, Lenovo, Xiaomi, Acer a ďalších…

Zázraky aj sklamanie

Displej je hlavnou atrakciou každého tabletu. Ktoré prístroje však majú skutočne kvalitnú zobrazovaciu plochu? Naše laboratórne skúšky ukázali široké rozpätie kvality displejov. Najhoršiu známku sme tentoraz neudelili, jeden prístroj však k nej nemal ďaleko.

Maratón surfovania a sledovania

Tablet si môžete kupovať kvôli čomukoľvek, určite je však dôležité, aby danú činnosť vydržal robiť čo najdlhšie medzi nabíjaním batérie. Pri našom testovaní sme našli prístroje, ktoré výdržou neurazia, ani neuchvátia. Jeden tablet však výdržou pri prehrávaní videa aj prezeraní internetu prekonal všetky ostatné testované modely.

Úžitok na tisíc spôsobov

V jednej zo skupín skúšok testujeme, ako tablety zvládajú najrôznejšie bežné úlohy. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že jednotlivé zariadenia sa v tomto nemôžu príliš líšiť. Na trhu je predsa len veľmi málo rozšírených operačných systémov a na pohľad (aspoň z diaľky) sú tablety tiež skoro rovnaké. Divili by ste sa však, ako dokážu niektoré tablety skomplikovať prácu s e-mailami, alebo čítanie e-kníh .

Fotenie: žiadny zázrak

So všetkými testovanými tabletmi môžete tvoriť fotografie. Aké kvalitné? To záleží na zariadení. Niektoré prístroje v našich skúškach vyprodukovali obstojné fotografie, pri iných je možnosť fotenia skôr symbolická. Pokiaľ hľadáte zariadenie schopné tvoriť veľmi kvalitné fotografie, zvážte, či pre vás nie je lepšou voľbou upgrade vášho mobilného telefónu.

Otestované odborníkmi

Naše testy sú viac ako recenzie. Vzorky na naše testovanie nakupujeme takisto ako bežní spotrebitelia. Nikdy nám ich neposkytujú výrobcovia. Všetky produkty testujeme v akreditovaných laboratóriách a hodnotenie vypočítavame z nameraných dát, prípadne kvantifikovaných hodnotení niekoľkých používateľov. Prečítajte si viac o tom ako pracujemeako testujeme tablety.


Testované výrobky - tablety (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tablety (17 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2023


Prihlásiť